Úspešný kinball turnaj vo Francúzsku

Zdroj: mvknovemesto.sk • Mestský Volejbalový Klub - Nové Mesto nad Váhom
Dátum zverejnenia: 2017/07/12
Stránka: http://www.mvknovemesto.sk/uspesny-kinball-turnaj-vo-francuzsku/

V období od 8.-11.júla 2017 sa žiaci Základnej školy Komenského 2 z Vrbového zúčastnili na medzinárodnom kinballovom turnaji v meste Mauberge vo Francúzsku.

Na tejto základnej škole založila naša trénerka Mgr. Martina Borsová v spolupráci s mládežníckou organizáciou IMA základný kolektív Kinball. Počas druhého polroka školského roka 2016/2017 ich spolu s Mgr. Slávkou Mešencovou a Bc. Aurelom Bitterom pripravovali na medzinárodný turnaj. Vo Francúzsku sa žiaci stretli s viacerými domácimi tímami a tiež s družstvami z Belgicka, Španielska, Čiech a Kanady. Po ťažkých zápasoch v základnej skupine, v ktorej skončili tretí, postúpili  do semifinále, ktoré vyhrali. Vo finále sa stretli so Španielskom a Kanadou, kde však tesne prehrali a skončili teda na celkovom 3.mieste. Výsledok žiakov bol veľkým prekvapením, keďže sa pravidelne začali pripravovať len v posledných mesiacoch a bol to ich prvý veľký turnaj.

Žiaci boli jediným družstvom zo Slovenska a ich reprezentácia je veľkým úspechom. Gratulujeme im k skvelému výsledku.

S touto netradičnou hrou sa stretli aj naše hráčky počas voľných dní v medzi zápasovom období. Je to výborný kolektívny šport pre rozvoj sily dolných končatín a zároveň vytrvalosti a zrýchleniu.

Úspešný kinball turnaj vo Francúzsku

Pridal Luigi | 12. júla 2017 | Kadetky, Šport NMNV, Turnaje v zahraničí